benimbaby logo
bebeğim daima güvende

Hikayemiz

Uzay Kimya olarak, 30 yıllık geçmişimiz süresince gelişmemizi sağlayan unsurlara her zaman sahip çıktık. Değerlerimizden taviz vermeme prensibimizin gelecekte de bize yol göstereceğinden eminiz. Şirketimiz, uzun yıllara dayanan güçlü temeller üzerinde yükselmektedir. Kurucumuz Yüksek Kimya Mühendisi Sevda Arıkan, İTÜ mezunudur. Ayrıca New York Colombia Üniversitesi’nde mesleği ile ilgili eğitimlere katıldı. Türkiye’de “ilk”leri başaran bir iş kadını, aynı zamanda sevgi dolu bir anne ve anneannedir.

Arıkan, temizlik maddeleri sektörünün önde gelen şirketlerinin ikisinde 15 yıl boyunca teknik müdür olarak görev yaptı. 1983 yılında “Uzay Kimya”nın kuruluşunu gerçekleştirdi. Uzay Kimya olarak sağladığımız başarı ve güvenle iş hacmimizi 1990’lı yılların sonunda büyütme kararı aldık. 1997 yılında bugünkü fabrikaya taşındık. Üretim teknolojisini en modern makinalarla yeniledik. Zaman içinde Türkiye’deki uluslararası markalarla rekabet eder duruma geldik.

Bugün aynı misyonu devam ettiriyoruz. Yenilikçi ruhumuzla, daima tüketici için en iyi olanın peşindeyiz. Yeni gelişmeleri yakından izliyoruz. Tüketiciler için daha sofistike ürünler geliştirme adına daha çok çalışıyoruz. Bugünkü firmamız, kuruluş felsefesini aynen koruyor. Türkiye pazarı için yeni ürünlere imzamızı atarak, ileri teknoloji ile tam otomatik üretim gerçekleştirmekteyiz. Kalite Güvence Sistemi ile üretimin her aşamasında en etkin kalite kontrolünü sağlamaktayız.

...
...
...
...
...