benimbaby logo
bebeğim daima güvende

Benim

Bebeğiniz sizin en kıymetliniz. Benim bebeğim hem sağlıklı hem de doğal ürünlerle büyüsün diyorsanız doğru yerdesiniz. Bağışıklık sistemi ve cildi hassas olan bebeğiniz için temizlik ve hijyen çok önemli. Bebeğinizi büyüttüğünüz ortamı, onun devamlı kirlenen giysilerini, devamlı ağzına soktuğu tüm eşyalarını nasıl temizlemek isterdiniz? Zararlı kimyasallar içermeyen, bebeğinizin hassas cildini tahriş etmeyen, kalıntı bırakmayan aynı zamanda da ulaşılabilir ve uygun fiyatlı ve tabii ki tamamen doğal hammaddelerden yapılmış temizlik maddeleri ile dediğinizi duyduk. Biz de sizin için çalıştık. Biz de anneyiz ve bebeklerin özel ihtiyaçlarını anlıyoruz ve size doğal BENİM ürünlerimizi sunuyoruz. BENİM ile bebeğiniz güvende, içiniz rahat olsun. BENİM ürünleri bebekler kadar saf ve doğal. BENİM ürünleri için sizin annelerin merak edebileceği bazı soruları ve cevaplarımızı sizlerle paylaşmak isteriz;

Doğal: Ürünlerimizdeki hammaddeler-aktif maddeler- diğer temizleyicilerin içerdiği gibi PETROL’den sentetik olarak elde edilmemiştir. Hindistan cevizi, Hurma, Buğday, Patates, Şeker Pancarı gibi doğal ürünlerden elde edilmiştir. Bu özelliği sayesinde bebeğinizi zararlı kimyasallardan uzak tutarken aynı zamanda doğayı da koruyacaksınız. Bir taşla 2 kuş…

Profesyonel: Benim’in arkasındaki profesyonel güç; Uzay Kimya. 1983 yılında Uzay Kimya’yı kuran Yüksek Kimya Mühendisi Sevda Arıkan, Türkiye’de “ilk”leri başaran bir iş kadınıdır. Aynı zamanda kendisi de bir anne ve anneanne olan Sevda Arıkan, bebekleriniz için en sağlıklı ürünlerin geliştirilmesini sağlayarak, Benim markasının arkasında güvenle durmaktadır. Firmamız halen yenilikçe ruhuyla, tüketici için en iyi olanın peşindedir.

Ulaşılabilir: Hayatınızı kolaylaştırmak bizim için de çok önemli. Bu yüzden de sadece zincir marketlerde değiliz. Evinizden de kolaylıkla bize ulaşabilmeniz için sanal marketlerde de yerimizi aldık.

Ekonomik: Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam herkesin hakkı. Üstelik konu her biri birer mucize olan bebeklerimiz…Uygun fiyat politikamız işte bu anlayışımız üzerine kuruludur. Bu yüzden ürünlerimiz tüm bilinçli annelerin rahatlıkla erişebileceği bir fiyatla sizlere sunulmuştur.

Sıradan deterjanlar ile bebeğinizin eşyalarını ve giysilerini temizlemeye çalışırken, onun hassas cildine zarar verebilir, astım, egzama, alerji benzeri bir çok hastalıklara ve hormonsal bozukluklara yol açabilirsiniz..

İşte bu yüzden bebek, hassas ve alerjik ciltler için doğal hammaddelerle hazırlanan BENİM markasını yarattık.

Formaldehit: İnsan ve hayvan vücudu için yüksek oranda toksik, alerjik ve kanserojendir. Ölümlere bile sebep olduğu kanıtlanmıştır. Japonya’da 1940’lardan beri kullanımı yasaklanmıştır.

EDTA: Biyolojik olarak kolayca ayrışmayan bu madde, zehirli ağır metallerin besin zincirine girmesine sebep olmaktadır. Ağır metaller insan sağlığına zararlıdır ve davranışsal, psikolojik ve bilişsel sistemleri olumsuz olarak etkiler.

Sentetik Aktif maddeler: Ham petroldeki benzenden sentetik olarak ve çevreye zarar verici şekilde elde edilmektedir. Bu aktif maddelerin Avrupa’daki araştırmalarda göğüs kanserine sebep olduğu, DNA’ya zarar verdiği ve memelilerde sperm kalitesini ve üretimini bozduğu belgelenmiştir.

Klor: kullanım sırasında çıkan klor gazı burun mukozasıyla ve ciğerlere ulaştığında hidroklorik asit (kezzap ) etkisi yaratarak sağlığı tehdit etmektedir. Diğer temizlik maddeleriyle karıştığında kloromin denilen kimyasal ortaya çıkar ve bu buhar burun ve göz yaşarması, nefes daralması, akciğerlerde sıvı birikmesine sebep olur.

Optik Beyazlatıcı: Geleneksel çamaşır deterjanlarında kullanılan, çamaşırları temiz ve parlak gibi gösteren bir kimyasaldır. Ultraviolet (UV) ışıkları emer ve görünür mavi ışık olarak geri yansıtırlar. Bu yansıyan mavi ışıklar tüm sarılıkları kapatarak çamaşırlarınızın daha parlak ve beyaz görünmesini sağlar. Çamaşırlarınızı kaplayan Optik Beyazlatıcılar cildinizi ışığa hassas hale getirebilir ve güneş yanıklarına sebep olabilir. Optik beyazlatıcılar balıklara ve diğer canlı ve bitki hayatına zehirli etki yapan kimyasallar içermektedir. Doğada yok olmaları çok uzun zaman aldığından, su yollarında birikerek hayvanları, bitkileri ve su ile temas eden tüm canlıları etkiler.

Fosfat: Atık sularla birlikte göl ve denizlere karışarak ekosistemin bozulmasına, suyun hızla yaşlanmasına yol açar ve canlı varlığını yok eder.

BENİM ürünleri standart temizleyicilerdeki kimyasalların hiçbirini içermemektedir.

BENİM ürünlerini diğer sıradan temizleyicilerden ayıran özellikleri sizin için özet bir tablo ile sunmak isteriz;

  • : Olmusuz
  • : Kısmen
  • : Olumlu

Sabun tozu ve toz deterjanları formüllerinde çeşitli toz kimyasal maddeler ( Soda,Fosfat, Silikat..vs)içermektedir. Bu toz maddeler suda kolay erimedikleri ve durulanmadıkları için yıkama sırasında çamaşırların dokularına nüfuz ederek orada kalabilmektedir. Bu da çamaşırların yıpranmasına ve solmasına sebep olmaktadır. DAHA DA ÖNEMLİSİ GİYSİLERİN DOKULARININ İÇERİSİNDE KALAN BU MADDELER deri ile temas halinde alerjiye sebep olmaktadır. Özellikle terleyen bebekler ve küçük çocuklarda bu durum sıkça yaşanmaktadır.

BENİM ürünlerinde toz kimyasallar yerine doğal sıvı hammaddeler olduğu için giysilerin içinde kalıntı bırakmaz.

Standart deterjanlar daha çok yetişkinlerin çamaşırlarının temizliği ve lekelerine göre formüle edildikleri için bebeklerdeki leke ve kirlerin giderilmesinde aynı başarıyı gösteremedikleri gibi yalnız bebekler için değil yetişkinler için bile zararlı klor da ihtiva etmektedirler. Bebeğinizin ve sizin çamaşırlarınızda klor kalmasını istemezsiniz değil mi?

Formülündeki hammaddeler sebebiyle cildi tahriş etmez. BU ÖZELLİĞİ Avrupa’daki CHELAB S.R.L. LABORATUVARI TARAFINDAN TEST EDİLMİŞ VE ONAYLANMIŞTIR.

BENİM ürünleri hazırlanırken temizleme ve leke çıkartma özellikleri yüksek olan doğal ve bitkisel hammaddeler özenle seçilmiştir.

Performans testleri, genel leke ve kirlere ek olarak kavanoz ve formül mamaları, farklı yaşlardaki bebek kakaları, yiyecekler, kusmuk, demir şurubu ve bebeklerin oluşturabileceği çeşitli lekeler üzerinde yapılmış ve olumlu sonuçların ardından üretim süreci başlatılmıştır. Performans testleri hem standart ürünler hem de benzer ürünlerle yapılmıştır ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Performans testlerinin yanı sıra bebek giysilerinin çok sık yıkanmaları da dikkate alınmış formülüne çamaşırlardaki boya transferinin olmasını engelleyen özel bir doğal hammadde de ilave edilmiştir. Böylece bebek çamaşırları ne kadar yıkanırsa yıkansın renkleri birbirlerine karışmaz, renkler solmaz ve hep yeni kalır.

BENİM ekolojik özellikte olduğu için formülünde doğada ve suda kolaylıkla çözünen maddeler kullanılmıştır. Bu sayede suda hızla eriyerek hemen etki eder ve kolaylıkla durulama yapılabilir. Doğal olduğu için çok köpürmez. Bu sayede kolaylıkla ve daha az suyla durulama yapabilirsiniz.

BENİM ürünlerinde kullanılan parfümler özenle seçilmiştir. Koku tipi ve formülasyon yapısı bebeğe en uygun olan kokular kullanılmıştır. Doğal özlüdür, antialerjiktir ve bebeği rahatsız etmemesi için aşırı miktar kullanılmaktan kaçınılmıştır.